loading

1396/12/01
برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان خلق مدل کسب‌وکار

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان خلق مدل کسب‌وکار

 

کارگاه آموزشی با عنوان خلق مدل کسب‌وکار، در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد. این کارگاه که از سوی کانون کارآفرینان استان زنجان مستقر در پارک علم و فناوری و با همکاری موسسه آموزشی تحلیلگران صنعت برگزار می‌شد، به مدت ۲ ساعت به مباحث مربوط به مدل کسب‌وکار پرداخته شد.

در این کارگاه آموزشی، جناب آقای حسین حسینی راد به‌عنوان مدرس و مشاور کسب‌وکار، اصول و روش صحیح ترسیم مدل کسب‌وکار و به‌خصوص در حوزه کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات را تشریح کردند و مطابق با این مباحث به ارائه مثال‌های عینی از کسب‌وکارهای موفق ایران و جهان پرداختند.

در شروع کارگاه، نخست حاضرین که همگی قشر جوان بودند، به معرفی خود پرداختند و توضیحاتی از فعالیت‌ها و کسب‌وکار خود ارائه کردند. پس‌ازآن بخش‌های تشکیل‌دهنده یک مدل کسب‌وکار استاندارد از سوی مدرس کارگاه بررسی و توضیحات جامعی ارائه شد و اهمیت اطلاعات و ارتباطات در عصر حاضر مطرح گردید.

 

به گفته مدرس این کارگاه، در حال حاضر کسب‌وکارهای موفق در ایران و جهان از شکل سنتی و محلی خارج‌شده‌اند و به‌صورت آنلاین و از طریق اینترنت فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند، به اهمیت استفاده از این فضا برای هر نوع کسب‌وکاری اشاره کردند. آقای حسینی راد اطلاعات و ارتباطات انسانی را در دنیای کنونی، ثروت واقعی هر کسب‌وکاری دانستند و اینترنت و فضای مجازی را راهکار به دست آوردن اطلاعات و ارتباطات انسانی کسب‌وکارها عنوان کردند.

همچنین گام نخست خلق ایده و به دنبال آن خلق کسب‌وکار را مشاهده دقیق نیازها، کمبودها و مشکلات جامعه و افراد دانستند و مهم‌ترین عامل شکست کسب‌وکارها و به‌خصوص کسب‌وکارهای نوپا را نداشتن برنامه و مدل کسب‌وکار مطرح کردند.

در پایان این کارگاه دوساعته نیز، پرسش و پاسخ‌هایی درزمینهٔ جذب سرمایه‌گذار برای استارت، نحوه ایجاد یک کسب‌وکار، همکاری با کسب‌وکارهای رقیب و ... صورت گرفت.