loading

1394/08/09
حضور واحدهای فناور پارک علم و فناوری دراولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان زنجان

حضور واحدهای فناور پارک علم و فناوری دراولین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان زنجان

 

اولین نمایشگاه تخصصی در زمینه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان از تاریخ 6 لغایت 8 آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کاسپین زنجان با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی برپا شد. در آئین افتتاح این نمایشگاه از سایت معاملات واحدهای صنعتی که توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان پیشنهاد و راه اندازی گردیده و همچنین کتاب جامع اطلاعات واحدهای صنعتی استان زنجان که به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و روسی توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان منتشر شده، رونمایی گردید.

آقاي صيدي مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي برگزاري اين نمايشگاه را فرصت مغتنمي براي واحدهاي صنعتي استان جهت شناساندن توانمندي ها و محصولاتشان عنوان كردند و اظهار داشتند هزينه هاي حضور در اين نمايشگاه براي واحدهاي صنعتي بسيار ناچيز مي باشد؛ چرا كه 70 درصد هزينه غرفه ها را شركت شهركهاي صنعتي استان به صورت يارانه اي پرداخت مي كند همچنين ايشان از بازديد سفراي كشورهاي اوگاندا، بنگلادش، تونس و پاكستان از اولين نمايشگاه توانمندي هاي صنايع كوچك و متوسط استان خبر دادند و ابراز اميدواري كردند   كه با هماهنگي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان سفرا و نماينگان ساير كشورها نيز از اين نمايشگاه بازديد نمايند.

 رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در مراسم افتتاح نمايشگاه ابراز داشتند : در كشور ايران بخش قابل توجهي از اقتصاد را صنعت،كشاورزي و معادن تشكيل مي دهند، در کشور نعمتهای زیادی داریم که باید با استفاده صحیح از آنها بهره‌برداری لازم را داشته باشیم. کشور با مشکلات تورم، بیکاری و فقر روبه‌رو است که در برابر آن نیروی کار جوان را به‌عنوان یک امتیاز را داریم. ایشان با بیان اینکه ایجاد یک فرصت شغلی را باید به‌عنوان انجام یک پروژه بدانیم، خاطر نشان کردند هر جا که امکان ایجاد یک شغل وجود دارد همه مسئولان امر باید اقدام لازم را انجام دهند که توجه به صنایع کوچک یکی از زمینه‌های تحقق این مسئله است.

استاندار زنجان نيز عنوان نمودند 80 درصد صنايع كشورها را صنايع كوچك و متوسط تشكيل ميدهند و رويكرد دولت نيز توجه به صنايع كوچك و متوسط است. ایشان تاکید نمودند از آنجاییکه محور توسعه، توسعه صنعتی لحاظ شده است و در این زمینه بیشتر اتکا به صنایع پاک در زمینه الکترونیک، برق و ITاست، لذا تا پایان برنامه ششم توسعه، استان تبدیل به یکی از پنج قطب کشور خواهد شد.

شايان ذكر است در روز اختتامیه طی بازدید استاندار محترم با هیئت همراه ، ریاست خانه صنعت و معدن استان، ریاست اتاق اصناف ،مدیر عامل محترم شرکت شهرک های صنعتی ، مهندس امیدی رییس شوارای اسلامی شهرزنجان و نماینده مجلس آقای علیمردانی ؛ پارك علم و فناوري زنجان " لوح سپاس ويژه " با امضاي دكتر سيد ابريشمي معاون وزير و مدير عامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران دريافت نمود.

 

ریاست محترم پارک از حضور فعال شرکت ها در غرفه نمایشگاه تشکر می نماید.