loading
دانش‌بنیان
Category

فرآیند ثبت نام شرکت‌ها برای دانش‌بنیان شدن

Category

نحوه ثبت اطلاعات در سامانه دانش‌بنیان

Category

فرایند ارائه حمایت‌ها و تسهیلات مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان

Category

تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان توسط اعضای هیئت علمی

 

 

 
 

 

 

شرکت‌هایی که اطلاعات آنها محرمانه یا نظامی می­‌باشد به هیچ وجه نباید اطلاعات خود را در سامانه daneshbonyan.ir وارد کنند و باید با مرکز مشاوره دانش‌بنیان (83534-021) یا دبیرخانه کارگروه تماس بگیرند تا راهنمایی لازم انجام شود.
نیازی به تحویل اسناد به صورت حضوری به امور شرکت­‌های دانش­‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود ندارد و مشاوره تنها از طریق تلفن­‌های اعلام شده مرکز مشاوره "83534" صورت می‌­پذیرد.
بله،کلیه شرکت‌­ها باید تعهدنامه دارا بودن نظام نامه مالی را تکمیل نموده و در سامانه بارگزاری نمایند.
در هنگام ثبت نام اولیه در سامانه و ثبت اطلاعات در پنجره ثبت نام و تایید آن، ایمیلی به آدرس الکترونیکی وارد شده ارسال می شود که با بازنمودن آن می­توانید بر روي لینک فعال­سازي موجود در پیغام دریافتی جهت فعالسازي حساب کاربري کلیک نمایید.
در صورتی که کالای دانش­‌بنیان شرکت متقاضی ارزیابی، با وجود داشتن معیارهای معرفی شده در فهرست کالا/خدمات دانش­‌بنیان، در دسته کالاهای دانش‌بنیان قرار نگرفته است، شرکت متقاضی می­تواند مسیری تحت عنوان "سایر" را در "دسته فناوری" انتخاب و با دریافت و تکمیل فرم پیشنهاد کالا و خدمات جدید از قسمت فهرست کالا و خدمات و بارگذاری آن در بخش بارگذاری اسناد فرآیند ثبت نام را ادامه دهند. (فایل پیشنهاد کالا و خدمات جدید در فهرست مربوط به کالا و خدمات قرار داده شده است.)
ساير اطلاعات لازم را وارد كرده و ذخيره كند. هر زمان موفق به احراز شرايط مورد نظر شد، به سامانه برگشته و اطلاعات خود را كامل كند.
پس از تماس با مرکز مشاوره دانش‌­بنیان (83534-021)لازم است اطلاعات تکمیلی در مورد شرکت خود ارائه دهد تا در صورت صحت اطلاعات ارائه شده توسط فرد، هویت وی بعنوان رابط شرکت احراز گردد و پس از آن رمز شرکت تغییر می­یابد.
شرکت می­‌تواند در هر مرحله‌­ای آدرس و شماره تلفن جدید را در کارتابل خود وارد و ذخیره نماید.
شرکت پس از تکمیل اطلاعات و ارسال نهایی، در مرحله بررسی اولیه قرار می­گیرد، در صورت عدم وجود مشکل در مدارک، پرونده شرکت به کارگزار ارزیابی مربوطه ارجاع می­شود. فرآیند ارزیابی از مرحله ارجاع به کارگزار تا تعیین تکلیف شدن پرونده شرکت، به طور متوسط 3 ماه به طول می­انجامد، اگر نتیجه نهایی ارزیابی پس از گذشت زمان 3 ماه، به شرکت متقاضی اطلاع­رسانی نگردید، شرکت می­تواند از طریق مرکز مشاوره دانش­بنیان (83534-021) از روند پرونده خود مطلع گردد. در تمامی این مراحل، هر گونه تغییری در وضعیت شرکت ایجاد شود، از طریق پیامک و همچنین از طریق ارسال پیام به کارتابل شرکت (در قسمت آرشیو درخواست­های ارسالی)، اطلاع رسانی خواهد شد. در صورتی که مدارک شرکت دچار مشکل و نقص باشد، موارد اصلاحی به شرکت از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.
تا پيش از تكميل اطلاعات و ارسال كليه اسناد مورد نياز، امكان ذخيره‌سازي اطلاعات وارد شده و تكميل آن در دفعات بعدي وجود دارد. اما پس از تكميل اطلاعات و تأييد ارسال نهايي آن توسط متقاضي، اطلاعات وارد شده مبناي ارزيابي و قضاوت خواهد بود و تا زمان انجام ارزيابي‌ها و اعلام تأييد يا عدم تأييد شركت، قابل اصلاح نمي‌باشد.