واحدهای فناور مستقر در دوره رشد

دوره رشد دوره‌ای از استقرار در مرکز رشد است که می‌تواند تا سه سال ادامه یابد، در این دوره واحد فناور باید توانمندی لازم برای تکامل ایده‌محوری در قالب یک محصول یا خدمت و دستیابی به الزامات ورود به بازار رقابتی و ادامه حیات مستقل و پایدار (و غیر حمایتی) به عنوان یک بنگاه اقتصادی دانش محور را کسب نماید. در این دوره از شرکت‌های نوپای فناور دارای نمونه اولیه که شخصیت حقوقی دارند حمایت می‌شود تا با تولید نمونه نیمه صنعتی و صنعتی قابلیت فروش در بازار را پیدا می‌کنند.

زمینه فعالیت : 1- طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی 2- تعمیرات دستگاه الکترونیکی پست های انتقال و فشار قوی
زمینه فعالیت : وبسایت و اپلیکیشن سفارش آنلاین غذا، شیرینی و سوپرمارکت در زنجان
زمینه فعالیت : ساخت ادوات اپتیکی، ساخت محصولات کاربردی اپتیکی از جمله دستگاه میکروسکپی تمام نگاری دیجیتالی و مینی انکوباتور دوربین دار کشت سلول
زمینه فعالیت : اصلاح نژاد دام- تلقیح مصنوعی دام سبک از طریق لاپاروسکوپی- فرآورری اسپرم گوسفندهای با ژنوتیپ برتر به صورت تازه و منجمد- تولید محیط زیستی اسپرم منجمد و تازه و ...
زمینه فعالیت : "پرینت سه‌بعدی" به عنوان یکی از روش‌های ساخت با مشکل سرعت پایین روبروست. با وجود تلاش‌هایی که برای حل مسائلی از جمله بهبود خواص مکانیکی قطعات، تنوع روش‌های ساخت افزایشی (بجز FDM) ، همچنین پرینت سه‌بعدی فلزات در کشور صورت گرفته، اما سرعت پایین فناوری موجود چندان مورد توجه نبوده است. تیم نوین‌نگار با تمرکز بر رفع این مشکل ضمن حفظ کیفیت پرینت، موفق به ساخت اولین پرینتر سه‌بعدی FDM فوق سریع در کشور شده است. علاوه براین، نوین‌نگار خدماتی از جمله پرینت سه‌بعدی، اسکن سه‌بعدی و طراحی مهندسی نیز ارائه می‌دهد.
زمینه فعالیت : تهیه و تولید نانومواد و ترکیبات سولفیدی، سلنیدی، کاتالیست¬ها و...برای مصارف تجاری و پژوهشی
زمینه فعالیت : طراحی و ساخت نرم افزار و سخت افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بمنظور شارژ ، تست و نگهداری باتری های صنعتی
زمینه فعالیت : تجهیزات اندازه گیری و پایش مخابرات نوری
زمینه فعالیت : تولید فلزات گرانبها و با ارزش از منابع معدنی و غیرمعدنی شرکت مهندسی فرآور فلزات ثمین (SAMIN) یک شرکت پیشرو و دانش بنیان در زمینه هوشمند سازی، ساده سازی و نوآوری در فناوری روشهای فرآوری مواد معدنی ، باطله های معدنی کم عیار، سرباره ها، پسماندها ی پتروشیمی و الکترونیکی است که با بکار گیری شیوه های نوآورانه وخلق ارزش افزوده با رعایت الزامات زیست محیطی و استفاده از فناوری ها و تجهیزات کم آب بر وپرتابل، وکم هزینه فعالیت خود را از یک شرکت استارت آپی در سال 1398 آغاز نموده و با توجه به اجرای موفق طرح های پایلوت و نیمه صنعتی در استان زنجان از باطله های شرکت های فرآوری روی وارد عرصه های بزرگتر شده و اکنون شرکت ثمین در قالب یک شرکت فرآوری مواد وفلزات با ارزش از قبیل نیکل، کبالت، منگنز، طلا، نقره و عناصر نادر خاکی از نمونه گیری و آنالیز رفتار باطله، امکان سنجی طرح، طراحی، ساخت و اجرا تا تولید محصول نهایی در فرآیند فرآوری در سطح کشور و بین المللی فعالیت دارد.
نام شرکت : پرتو شیمی ویرا
زمینه فعالیت : شرکت آزمایشگاهی پرتو شیمی ویرا در سال 1401 با هدف تهیه و تولید مواد اولیه خوراکی و دارویی تاسیس شد. این شرکت در ابتدا به عنوان هسته فناور در پارک علم و فناوری زنجان و در زمینه تولید شیرین کننده های خوراکی فعالیت داشته است و در سال 1402 فعالیت خود را در همین پارک با نام پرتو شیمی ویرا ادامه می دهد. این شرکت با روش ساده سازی فرآیند سنتز و تولید شیرین کننده ها، نوآوری در فرآیند تولید و با رعایت الزامات زیست محیطی فعالیت می کند. از مهم ترین محصولات تولیدی این شرکت می توان به مالتو دکسترین، برمو اتان (گرید دارویی) و سدیم سولفات اشاره کرد. همچنین مطالعات آزمایشگاهی در زمینه تولید دیگر مواد اولیه وارداتی حوزه مواد شیمیایی و دارویی در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه پایلوت از دیگر فعالیت های پرتو شیمی ویرا است.
زمینه فعالیت : شرکت آذین الکترو پرتو در سال 1399 با هدف تامین بخشی از نیاز بازار کشور در زمینه ابزار دقیق تاسیس شد. این شرکت به صورت تخصصی در زمینه طراحی و ساخت انواع آشکارسازها و منابع نوری مختلف ورود کرده است. از محصولات شرکت می‌توان به تجهیزات شکل‌دهی باریکه‌های نوری، آشکارسازهای مختلف در بازه فرابنفش تا مادون قرمز دور و لیزر در طول موج‌های مختلف اشاره کرد.هم اکنون عمده فعالیت شرکت در زمینه طراحی و ساخت آشکارسازهای سریع و شمارنده‌های تک فوتون بوده و امید آن است با حصول نتایج مطلوب، مسیر توسعه شرکت در راستای فناوری‌های کوانتومی (رمزنگاری و ارتباطات امن کوانتومی) فراهم شود.
نام شرکت : سرمد طب مانا
زمینه فعالیت : ارائه خدمات سلامت محور در بستر دیجیتال
زمینه فعالیت : هوشمند سازی مبتنی بر اینترنت اشیا
زمینه فعالیت : طراحی و ساخت تجهیزات اپتیکی و اپتومکانیکی