loading

1398/10/10
نشست آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور

نشست آشنایی با تسهیلات نظام وظیفه تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور

 

مقدمه در راستای افزایش اثر بخشی خدمت سربازی و به استناد تبصره‌های مواد 3 و 4 آیین‌نامۀ «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی»، مصوّب هیئت امنای بنیاد ملّی نخبگان در تاریخ 13/3/1394، و به منظور اجرایی‌سازی بند «الف- 3» از مادّۀ 4 آیین‌نامه و با هدف پشتیبانی از فعالیت‌­های نوآورانۀ دانش‌­آموختگان برترِ دانشگاهی و نیز حمایت از نهادهای فنّاورانه، دانش‌­آموختگان برترِ فنّاور، طبق شرایط این شیوه‌­نامه، در چارچوب قوانین و مقررات کشور، می‌­توانند از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی بهره­‌مند شوند. تسهیلات نظام وظیفه تخصصي براي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش‌بنيان، شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری و شرکت‌های فناور معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و بنیاد ملّی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌­های تخصصی دانش‌آموختگان برترِدانشگاهي که به فعالیت‌­های فنّاورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام ­وظیفۀ تخصصی را براي افراد فعال در شرکت‌هاي دانش بنيان، مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و فناور در نظر گرفته است.

در این جلسه کارشناس این بحث از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیحات لازم را به مخاطبین ارائه می دهد و انتهای جلسه نیز به  پرسش و پاسخ حضار اختصاص دارد.

مخاطبین این رویداد می توانند شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق مستقر در مرکز (یا ...) و همچنین از طرف دیگر دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا که به زودی خدمت سربازی را در پیش دارند، باشند.

محورها

* کار در شرکت‌های دانش‌بنیان به جای سربازی شامل چه مواردی است؟

* شرایط گرفتن امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان چگونه است؟

* حقوق امریه دانش‌بنیان چقدر است؟

* آیا سرباز امریه می تواند از کسری‌های خود استفاده کند؟

* پروژه جایگزین خدمت در صنایع دفاعی و کشوری و یا شرکت‌های دانش‌بنیان

* شرایط شرکت دانش‌بنیان برای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه

* مشاوره سربازی 

از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری پارک علم و فناوری تحصیلات تکمیلی زنجان و الوبیزنس

متقاضیان می تواند در سامانه آموزشی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان   http://learn-technopark.ir     ثبت‌نام نمایند.

تاریخ و ساعت برگزاری:  شنبه   21   دی ماه  1398،  ساعت   14   الی   16
محل برگزاری:  سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

دانلود پوستر