loading

1396/12/09
نشست مشترک رئیس محترم شورای شهر زنجان و شهردار محترم زنجان با اعضای هیات مدیره کانون کارآفرینان استان زنجان و ریاست پارک علم و فناوری  دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

نشست مشترک رئیس محترم شورای شهر زنجان و شهردار محترم زنجان با اعضای هیات مدیره کانون کارآفرینان استان زنجان و ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

 

 

امروز مورخ 9 اسفندماه 1396 رئیس محترم شورای شهر و شهردار محترم زنجان با حضور در پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه، نشست مشترکی را با ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و اعضای هیات مدیره کانون کارآفرینان استان زنجان تشکیل دادند.

احمد نصیری رئیس شورای شهر زنجان و مسیح اله معصومی شهردار زنجان در نشست فوق به تشریح برنامه ها و فعالیت های خود پرداختند.

 رئیس شورای شهر زنجان به فقدان آموزش فرهنگ شهری اشاره کردند و توجه بر آموزش‌های شهروندی، همراه با پایگاه‌های آموزش‌دهنده در سطح شهر در راستای انتقال آموزش‌های شهری به مردم و ارتقای مشارکت‌های اجتماعی را در مدیریت مطلوب شهری ضروری دانستند.

شهردار زنجان نیز به فعالیت های شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات و استارت‌آپ ها اشاره کردند و بر تلاش و نگاه شهرداری برای برقراری ارتباط با جامعه علمی تاکید داشتند. همچنین با اشاره به اهمیت کارآفرینان در پیشرفت و توسعه کشور، افزودند: کارآفرینان بنیان توسعه و پیشرفت کشور در آینده هستند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از آغاز فعالیت "بایو" در ساختمان نوساز مرکز رشد این دانشگاه خبر داد و گفت: 60 شرکت در این مراکز مشغول به فعالیت هستند.

مجتبی شهیدی در ادامه با اشاره به اینکه یک ساختمان دیگر پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نیز تبدیل به موزه علمی خواهد شد، ابراز کرد: هدف این موزه بازدید علمی دانش‌آموزان و علاقه مندان از این مرکز خواهد بود.

وی بابیان اینکه در کنار شرکت‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، ارائه خدمات مشاوره و برنامه‌های آموزشی نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: رویدادهایی را نیز در کنار این موضوعات پیگیری و برگزار می‌کنیم.

یوسفی اصل رئیس کانون کارآفرینان استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس آمار در دو سال گذشته حجم سرمایه‌گذاری صنعتی در استان زنجان 5 هزار میلیارد تومان بوده است، ابراز کرد: مردم نیز در حدود همین رقم سرمایه را در بانک‌ها دارند که اگر فرهنگ‌سازی شود تا سرمایه مردم وارد صنعت و ... شود، مشکلات زنجانی‌های به دست خود مردم زنجان حل خواهد شد.

ایشان از آمادگی کانون کارآفرینان استان زنجان برای برگزاری همایش جهت تبیین موضوع مذکور به مردم خبر دادند و خاطرنشان کردند: کانون کارآفرینان آشنایی با کارآفرینان برتر کشوری را برای علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکار آغاز کرده است و از کارآفرینان برتر کشور برای انتقال تجربیات خود به علاقه‌مندان کارآفرینی دعوت به عمل‌آورده است.

عکس پیوست 1

عکس پیوست 2