loading

1396/08/03
افتتاح اولين مركز شتابدهي فرهنگي كشور پارك علم و فن آوري دانشگاه تحصيلات تكميلي علوم پايه زنجان

افتتاح اولين مركز شتابدهي فرهنگي كشور پارك علم و فن آوري دانشگاه تحصيلات تكميلي علوم پايه زنجان

 

همزمان با آغاز هفته ولایت، اولین مرکز شتابدهی فرهنگی کشور، در پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان افتتاح و به بهره برداری رسید. 

در این مراسم که با حضور دکتر موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‍‌های دیجیتال و مهندس اسماعیلی سرپرست شبکه ملی فرهنگ و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فناوری اطلاعات، گردشگری، فرماندار و سایر مسئولین استان زنجان، تعدادی از مقامات استان زنجان، دانشگاهیان و کارآفرینان برگزار شد، شرکت مجتمع فرهنگی فناوری اطلاعات و ارتباطات سهروردی، از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، روز شنبه 11 شهریور، اولین مرکز شتابدهی فرهنگی کشور را با رویکرد و چشم‌انداز شتاب‌دهنده فرهنگی برتر خاورمیانه در سال1400 ‌‌افتتاح نمود.

لازم به ذکر است با افتتاح این مرکز، استان زنجان صاحب اولین مرکز شتاب‌دهنده فرهنگی کشور می‌باشد. همچنین همزمان با مراسم افتتاح مرکز، پخش زنده رویدادهای گردشگری کشور در بستر IPTV و از طریق اپلکیشن ایران گشت که از تولیدات شرکت مجتمع فرهنگی فناوری اطلاعات و ارتباطات سهروردی می‌باشد آغاز شد.

در این مراسم، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، با اشاره به افتتاح اولین مرکز شتابدهی فرهنگی کشور در زنجان، پارک‌های علم و فناوری را بستری مناسب برای رشد اشتغال‌زایی و ظهور کسب و کارهای نو دانست.

شهیدی تصریح کرد: با حمایت‌های بیشتر مسئولین از پارک علم و فناوری، مشکلات کسب و کار تا میزان زیادی برطرف می‌شود و گروه‌‍‌های نوپا و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها با جذب توسط پارک علم و فناوری با قوت بیشتری به کارهای علمی و فرهنگی خود ادامه خواهند داد.

همچنین رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال زنجان در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه مهمترین هدف از راه‌‌اندازی ‌‌این مرکز تولید محتوا ومحصولات فرهنگی است گفت: تا پایان سال ۷ مرکز شتابدهی دیگر نیز در برخی استان‌ها راه‌اندازی خواهد شد که با راه‌اندازی این مراکز برای ۱۶۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود.

موسویان افزود: افرادی که علاقمند هستند وفردی ثبت نام کردند میتوانند در زمینه‌های دیجیتال ثبت نام کنند.

در ادامه مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان با اشاره به افتتاح نخستین مرکز شتاب دهنده فرهنگی دیجیتال زنجان گفت: با فعاليت اين مركز براي 200 نفر اشتغالزايي مي‌شود.

ناصر مقدم با بیان اینکه رسانه‌های دیجیتال و فضای مجاری موثرترین نقش را در تغییر روند فرهنگ جامعه دارد، اظهار کرد: این فضا در بخش خانواده‌ها موثر است. وی با اشاره به اینکه در استان زنجان در زمینه استفاده از این فضا و تولید محتوا گام‌های اساسی برداشته شده است، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به دنبال توسعه این برنامه‌ها است.

مقدم در ادامه به ظرفیت استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: زنجان یکی از مراکز مهم دانشگاهی کشور است ‌‌و در سفر ریاست جمهور به زنجان از این استان به عنوان مرکز آی تی در کشور نام برده شد.

وی ادامه داد: بحث تبدیل استان به عنوان مرکز آی تی کشور گام نخست است و اگر این روند با سرعتی که دارد تداوم پیدا کند، زنجان به یکی از مراکز مهم در این بخش تبدیل خواهد شد.

در ادامه نیز مدیرعامل شرکت شرکت ‌‍‌دانش‌بنیان ابر زندگی که ‌‌مسئولیت ایجاد مراکز شتابدهی فرهنگی کشور را به عهده دارد، ‌‌اظهار کرد:گردشگری دیجیتال، هنر و انتشارات دیجیتال بیانگر زندگی دیجیتال است.

اسدی با تأکید بر ضرورت کارآفرینی اضافه کرد: ظرفیت بالایی در کشور مغفول مانده است که از آن جمله می‌توان به صنایع دستی استان زنجان اشاره کرد.